ZNANI NOMINIRANCI IN NOMINIRANKI ZA NAJBOLJŠI LITERARNI PRVENEC 36. SLOVENSKEGA KNJIŽNEGA SEJMA

Žirija v sestavi Diana Pungeršič (predsednica), Žiga Rus (član) in Veronika Šoster (članica) je med sedemindvajsetimi knjigami, ki so prispele na razpis, izbrala sledeče nominirance in nominiranki za nagrado literarni prvenec 36. Slovenskega knjižnega sejma:

Sergej Curanović: Plavalec (Cankarjeva založba, 2019)

Borut Kraševec: Agni (LUD Šerpa, 2020)

Vesna Liponik: roko razje (Škuc, 2019)

Anja Novak – Anjuta: Rane rane (Sanje, 2020)

Goroslav Vukšić – Gogo: Norci pomorci (Beletrina, 2020)

Vsem nominirancem in nominirankam iskreno čestitamo!

Ime nagrajenca ali nagrajenke bo znano v torek, 24. novembra, predstavitev pa bo v okviru programa 36. Slovenskega knjižnega sejma potekala v sredo, 25. novembra ob 11. uri v oddaji Literarna matineja na Radiu Slovenija, Tretji program – program Ars.

36. Slovenski knjižni sejem bo letos potekal na spletu med 23. in 29. novembrom. Vabljeni k obisku na www.knjiznisejem.si.