Znani nominiranci in nominiranke za nagrado desetnica 2020

Desetnica je nagrada za otroško in mladinsko književnost, ki jo podeljuje Društvo slovenskih pisateljev za uveljavljanje izvirnega otroškega in mladinskega leposlovja. Nagrada se podeljuje za obdobje zadnjih treh let. Tudi letos je izbor del, ki ustrezajo Pravilniku o nagradi desetnica, pripravila red. prof. dr. Dragica Haramija, o nominiranih delih pa je odločala žirija v sestavi: Neli Filipić (predsednica), Marko Kravos, Maša Ogrizek, Slavko Pregl in Ivo Stropnik.

SEZNAM NOMINIRANIH DEL ZA DESETNICO 2020
(avtorji so navedeni po abecednem redu):

JANA BAUER: Ding dong zgodbe
CVETKA BEVC: Božiček v ušesu
JURE JAKOB: Tri vrane s platane : o živalih, otrocih in drevesih
GAJA KOS: Obisk
VESNA RADOVANOVIČ: Petelinček se zaljubi
ANDREJ E. SKUBIC: Babi nima več telefona
CVETKA SOKOLOV: Bo res vse v redu? 
BINA ŠTAMPE ŽMAVC: Kraljična onkraj ogledala : pravljičnih devet in ena za nasmeh
ANJA ŠTEFAN: Škratovske oči
JANI VIRK: Brez imena

UTEMELJITVE NOMINIRANIH DEL

Razglasitev nagrajenca oziroma nagrajenke nagrade desetnica bo v četrtek, 4. junija 2020, ob 18. uri v prostorih Društva slovenskih pisateljev. Prireditev bo organizirana v skladu z navodili Nacionalnega instituta za javno zdravje za preprečevanje ponovnih izbruhov bolezni COVID-19.