Znana je nagrajena pesniška zbirka za Jenkovo nagrado 2022

 

 

 

 

 

 

 

Na današnji dan, tj. 27. oktobra, se ob obeležitvi rojstnega dne pomembnejšega slovenskega pesnika Simona Jenka tudi tradicionalno odvije razglasitev nagrajene pesniške zbirke in podelitev Jenkove nagrade. V letu 2022 jo prejme Nataša Velikonja za pesniško zbirko Prostor sred križišč (Škuc, 2021)

 

 

Žirija za Jenkovo nagrado 2022 izpostavlja, da pesniško zbirko Prostor sred križišč »zaznamuje jasen dramaturški lok, zapiše, da ko enkrat nekaj veš, ne moreš več nazaj. Nova izkušnja v doživljanju, ki je vselej telesna in presega umsko zbiranje informacij, vznika na presečišču med soočanjem z lastno ranljivostjo in zmožnostjo vztrajanja v negotovosti. Kar veš, te žene v premik.« Ter nadaljuje, da »Gibek in tekoč pesniški jezik zarisuje slikovitost intime, kjer ljubezen »lovi« ali »odloži« trenutek« in se bohoti v vsej svoji kompleksnosti. Čutne, prodorne in iskrene pesmi utrjujejo naše zaupanje v ljubezen.«

 

Slavnostna podelitev Jenkove nagrade 2022 poteka v Mestni knjižnici Kranj.

 

Društvo slovenskih pisateljev
iskreno čestita 
pesnici za nagrajeno pesniško zbirko Prostor sred križišč
in
ji želi še veliko čutnega, prodornega in iskrenega pesniškega ustvarjanja!

 

Več na spodnjih povezavah: