Večer z grško poezijo, glasbo in filmom / ponedeljek, 11. februar ob 19. uri v THL

V GRČIJO.
ZNOVA IN ZNOVA.
ŽARI SONCE.

Foto © Marko Lakovič

Društvo slovenskih pisateljev, Mestna knjižnica Ljubljana in Trubarjeva hiša literature

ponedeljek11. februarja, ob 19. uri

vabimo v Trubarjevo hišo literature

na večer z grškim pesnikom

Hristosom Armandom Gezosom

in liki filma Srčki za večerjo, posnetega po njegovi kratki zgodbi.

Po drugi strani pa ima prav, kaj se bo udinjal svakinji, kaj se bo gnal v svetu, prav ji pove o limonah.
Grega Hribar

Povezuje: Klarisa Jovanović.
Glasbeni gost: Thomas Glenis.

Dogodek bo potekal v grškem jeziku in bo tolmačen.
***
Večer poteka v okviru projekta Odisejevo zatočišče (The Ulysses’ Shelter), v katerem sodelujejo DSP, hrvaška založba Sandorf in grška  založba Thraka. Gre za rezidenčni projekt, ki v središče postavlja poezijo mladih, perspektivnih avtorjev in jim omogoča bivanje in ustvarjanje v rezidencah Slovenije, Grčije in Hrvaške. Tako širijo polje svoje umetniške inspiracije in motivike ter obenem, tudi z javnimi nastopi okolju v katerem gostujejo, prinašajo svojo vizijo, poetiko ter svojo kulturno izkušnjo dežele iz katere prihajajo. Projekt finančno podpira Evropska komisija v okviru programa Ustvarjalna Evropa.