Vabilo založnikom k oddaji programskih vsebin na 27. Slovenskih dnevih knjige

V letošnji izvedbi 27. Slovenskih dnevov knjige si ponovno želimo izpostaviti zanimiv ter raznolik festivalski program, ki bo med 16. in 19. junijem potekal na vrtu Društva slovenskih pisateljev. Ker bi v siceršnjem prepletu literarne besede želeli izpostaviti tudi posamezne slovenske založbe ter na festivalu predstaviti njihove hišne avtorje/avtorice ter najnovejše knjižne naslove, se v želji po sodelovanju obračamo tudi na založbe.

Festivalski program Slovenskih dnevov knjige bo kot doslej pestro organiziran – od dopoldanskega dogajanja (ki bo namenjen otrokom in mladostnikom), popoldanskih predstavitev slovenskih založb, okroglih omizji, podelitev literarnih nagrad do večernih branj različnih slovenskih ustvarjalcev/ustvarjalk ter prepleta literature z drugimi umetnostnimi žanri. Ob samem programu bomo v sodelovanju s pisarno Ljubljane, Unescovega mesta literature uredili tudi knjižni Sejem na zraku, želeli pa bi si tudi predstavitev založb in njihovih najnovejših knjižnih naslovov ali projektov. V želji po čim boljši predstavitvi slovenskega založništva pri tem ponujamo različne možne formate predstavitev:

  • celostna predstavitev založbe in najnovejših izdanih knjižnih naslovov;
  • posamezne predstavitve avtorjev/avtoric v fokusu (moderirani dogodki);
  • posamezne predstavitve na izbrano temo;
  • interaktivne predstavitve;

V kolikor bi želeli festivalsko obogatiti program ter predstaviti Vaše avtorje/avtorice ter najnovejše knjižne naslove, Vas naprošamo, da Vaš predlog projekta čim hitreje, najkasneje do 16. maja, sporočite koordinatorju SDK, Aljažu Koprivnikarju (aljaz.svit@gmail.com) ali sodelavki SDK, Larisi Javernik (larisajavernik@gmail.com). Organizatorji Slovenskih dnevov knjige si pri tem pridružujejo pravico do izbora in kuracije dogodkov v sklopu festivalskega dogajanja.

 

ekipa Slovenskih dnevov knjige