VABILO Poklon Valvasorju na gradu Bogenšperk

V a b i l o

Poklon Valvasorju

literarno-glasbeni dogodek ob 330. obletnici njegove smrti

********
11. oktober 2023
18:00

Grad Bogenšperk, Grajska knjižnica, Šmartno pri Litiji

Janeza Vajkarda Valvasorja je vodila zavest, da mora vse okoli sebe popisati in ohraniti zanamcem. Po njegovi zaslugi praktično ne morete obiskati enega starega gradu, cerkve ali mesta na Slovenskem, ki ga ni obširano popisal in izrisal prav Valvasor. Bil je učenjak, vojak in prvi grafični založnik, ki nam je zapustil monumentalno delo Slava vojvodine Kranjske.

V čast njegovemu duhu raziskovanja in popisovanja spomina bodo nastopili Sebastijan Pregelj, Tanja Tuma in Dušan Šarotar, njihovo branje iz zgodovinskih romanov pa bo spremljala glasbena zasedba Grunt, ki ohranja živ spomin na posoško staroverstvo.

********
program
18:00
mlajša publika
Sebastijan Pregelj
predstavitev slikanice Coprnica pod gradom
18:30
odrasla publika
Tanja Tuma
dva odlomka iz romana Brodnik
Sebastijan Pregelj
odlomek iz romana Beli konjiček
Dušan Šarotar
dva odlomka iz romana Zvezdna karta
Branje ves čas spremlja in povezuje zasedba Grunt.
Dogodek bo uvedla dramatičarka in literarna producentka Neja Repe.
Vstop je prost.
********

Za organiziran prevoz iz Ljubljane se lahko prijavite na elektronski naslov neja.repe@drustvo-dsp.si do torka, 10. oktobra, do 12. ure.

********
Lepo vabljene in vabljeni!