Vabilo: Pesniški sprehod pod Repentabrom, 14. avgusta 2023

V a b i l o 

 

Dvanajstič bo zaživel pesniški sprehod pod Repentabrom. Sprehajalno srečevanje pesnic in pesnikov je postalo tradicija, uvodni akord v krajevno šagro ob velikem šmarnu. Potekal bo pod božjepotnim svetiščem po zatišni Pesniški poti, ki je bila odprta leta 2011 med zaselkoma Col in Tabor, prav pod staroveško utrdbo. Na njej stojijo doprsni kipi Srečka Kosovela, Umberta Sabe in Iga Grudna, ki jih je ustvaril Klavdij Palčič: kot pomnike umetniški besedi, ki se pregovarja s kraškim zelenjem in kamnom. Kot resonančni prostor za nove glasove. Kot počivala in energetske točke.

Repenski naravni in pesniški ekosistem rase iz krajevne ustvarjalnosti in širših razgledov v soseščino, napaja se ob narečni govorici, glasbenih in performativnih oživitvah, z občutkom za človekovo intimno jedro in za zgroženo vest ob travmah današnjega sveta.

 

Letošnji pesniški gostje:
Andrej Rozman Roza, Laura Marchig, Claudio Grisancich/Nikla P. Panizon
in s ščepcem neobjavljenih Roberto Dedenaro

 

Sprevodniki na Pesniški poti so tržaški književniki Roberto Dedenaro, Marko Kravos, Vilma Purič. 

 

Zbirno mesto pri gostilni Furlan Gigi na Poklonu pod Repentabrom

v ponedeljek, 14. avgusta 2023 > ob 17.45

 

Pokrovitelj Občina Repentabor, prireja Skupina/Gruppo 85 iz Trsta v sodelovanju z Društvom slovenskih pisateljev iz Ljubljane in Kulturnim društvom Naš dom v Repnu.