Vabilo na prireditev Dom v jeziku in Trubarjev dan v Rašici

Trubarjev dan

Dom v jeziku 2022

 

Tradicionalni literarni večer

Društva slovenskih pisateljev na Slovenski pisateljski poti

v sodelovanju s Trubarjevo domačijo, Občino Velike Lašče in Programom Ars 

 

Tradicionalni literarni večer Dom v jeziku na Slovenski pisateljski poti, na Trubarjevi domačiji na Raš’ci, je postal svečana akademija Društva slovenskih pisateljev. Slovenska pisateljska pot, ki jo vodi Igor Likar,  povezuje kraje, povezane s pisateljskimi imeni, kjer so se nam »zgodili« najznamenitejši možje jezika in pisane besede. Ki so nam dali DOM – V JEZIKU. Tako se bodo letos že devetič zapored, v imenu pisateljske misli, srečali in predstavili dobitniki slovenskih literarnih nagrad in priznanj.

 

sreda, 8. junij 2022, s pričetkom ob 18.00 uri

Trubarjeva domačija, Rašica pri Velikih Laščah

 

Kot vsako leto bo tudi letošnji večer na prostem[1] namenjen srečanju res odličnih peres:

  • Nina Dragičević (Jenkova nagrada 2021)
  • Borut Kraševec (nagrada kresnik 2021)
  • Sebastijan Pregelj (nagrada večernica 2021)
  • Carlos Pascual (nagrada novo mesto 2021)
  • Anja Štefan (Nagrada Prešernovega sklada 2022 za literarno ustvarjalnost v zadnjih treh letih)
  • in
  • Simona Semenič (Cankarjeva nagrada 2022)

 

Z neposrednim prenosom 3. programa RADIA SLOVENIJA – Programa Ars v sklopu Trubarjevih dni znova vzpostavljamo zvočni most med Trubarjevimi kraji in poslušalci in poslušalkami po Sloveniji. Prireditev bosta napovedovala in povezovala Igor Velše in Eva Logyka Marušič, režijo pa vodi Špela Kravogel. Vabljeni na frekvenci 96.5.

 

Orjak velikega srca, vere in znanja, Primož Trubar, nam je z Nemškega, iz oddaljenih stavnic in tiskarn, nekoč pritovoril naš jezik, razodet v posebej za ljudstvo tiskanih knjigah. […] Danes imamo tako po zaslugi izvirne pisateljske besede svoj dom tudi v jeziku, v njem spoznavamo njegovo bogato izraznost, gojimo vero v pomen in zven domače besede in se iz njega potem podajamo, po poti naše najboljše sodobne literature tudi nazaj v široki svet. In zato je današnji literarni dogodek s prejemniki in prejemnicami literarnih nagrad leta namenjen predvsem spominu na to, kako je nastajal ta DOM V JEZIKU.

Igor Likar, vodja projekta Slovenska pisateljska pot 

 

Vljudno vabljeni!

 

 

[1] V primeru dežja se prireditev seli v notranje prostore Trubarjeve domačije.