Vabilo na predstavitev DSP rezidenta, prevajalca in sodnega tolmača Petra Mainuša v sredo, 19. 7. 2023

 

V sredo, 19. julija, ob 18. uri

vas vabimo na Vrt Lili Novy[1] (Tomšičeva 12, Ljubljana)

na literarno-pogovorno popoldne s češkim prevajalcem

Petrom Mainušem.

 

Z njim se bo pogovarjal pesnik, prevajalec in urednik Ivan Dobnik

o njegovem odnosu do jezika, o prevajanju slovenske literature in o slovenskih prevodih na Češkem.

Pogovor bo potekal v slovenščini.

 

[1] V primeru dežja bo literarna prireditev v prostorih DSP.

 


 

Petr Mainuš (1974), prevajalec, sodni tolmač, živi in dela v Brnu na Moravskem, na tamkajšnji univerzi je študiral slovenistiko, zgodovino in makedonistiko. Ukvarjal se je z zgodovino češko-slovenskih literarnih stikov, med drugim je sestavil bibliografijo Slovenska književnost v čeških prevodih. Njegov prevajalski opus obsega dela Andreja E. Skubica, Aleša Štegra, Suzane Tratnik, Braneta Mozetiča, Draga Jančarja, Aleša Čara, Gregorja Podlogarja, Matjaža Zupančiča, Andraža Poliča, Ivana Dobnika, Boruta Goloba, Petre Kolmačič … Nazadnje je v češčino prevedel slovenski strip Plečnik. Svoj drugi dom je našel v osrčju čudovite Prlekije, v Ljutomeru.

 


Vljudno vabljeni!

 

Mednarodni program DSP in DSP rezidenčni program za tuje posrednike finančno podpira Javna agencija za knjigo RS.