Vabilo na podelitev nagrade desetnica 2022

Vljudno vabljeni na

 PREDSTAVITEV DESETIH NOMINIRANIH DEL
in

RAZGLASITEV NAGRAJENCA OZIROMA NAGRAJENKE DESETNICE 2022,

ki bo

v četrtek, 26. maja 2022, ob 18. uri

v dvorani Društva slovenskih pisateljev
s prenosom na Facebook profilu Društva slovenskih pisateljev.

Na dogodku bodo predstavljena nominirana dela:

MATEJA GOMBOC: Balada o drevesu. Miš založba, 2021.

JURE JAKOB: Vranja potovanja. Ilustrirala Anja Jerčič Jakob. Miš založba, 2021.

NELI K. FILIPIĆ: Fronta. Cankarjeva založba, 2021.

NATAŠA KONC LORENZUTTI: Tronci. Ilustrirala Ana Zavadlav. MK, 2021.

MIROSLAV KOŠUTA: Božaj veter: pesmi za mlade. Ilustrirala Ana Maraž. MK, 2021.

VINKO MÖDERNDORFER: Sončnica. MK, 2021.

MAŠA OGRIZEK: Lisičja luna. Ilustrirala Tina Dobrajc. Miš založba, 2021.

SEBASTIJAN PREGELJ: Vrnitev. Ilustriral Jure Engelsberger. Miš založba, 2020.

SIMONA SEMENIČ: Skrivno društvo KRVZ. Ilustrirala Tanja Komadina. MK, 2020.

CVETKA SOKOLOV: Reči, ki jih ne razumem. Ilustrirala Milanka Fabjančič. Miš založba, 2020.

 

UTEMELJITVE NOMINIRANIH DEL

Nagrado desetnica, ki znaša 2.000 eur, bosta podelila predsednik Društva slovenskih pisateljev Dušan Merc in predsednica žirije za desetnico Aksinja Kermauner. Dogodek povezuje Ambrož Kvartič, glasbeni gost bo vsestranski umetnik Matjaž Pikalo. Podelitev desetnice pripravlja Sekcija za otroško in mladinsko književnost pri Društvu slovenskih pisateljev.

Desetnica je nagrada za otroško in mladinsko književnost, ki jo podeljuje Društvo slovenskih pisateljev za uveljavljanje izvirnega otroškega in mladinskega leposlovja. Nagrada se podeljuje za obdobje zadnjih treh let. Tudi letos je izbor del pripravila red. prof. dr. Dragica Haramija, o nominiranih delih pa je odločala žirija v sestavi: Aksinja Kermauner, Jana Bauer, Igor BratožMajda Koren in Magdalena Svetina Terčon.