Vabilo na literarno prireditev Litteræ Slovenicæ: O pisanju in prevajanju zbirke esejev Veš, mašina, svoj dolg

 

Vabilo

na literarno prireditev s pogovorom

Litteræ Slovenicæ: O pisanju in prevajanju zbirke esejev Veš, mašina, svoj dolg

v petek, 16. junija 2023, ob 16. uri

na Slovenskih dnevih knjige, vrt DSP (Tomšičeva 12, Ljubljana)

 

V dvaintridesetih kratkih esejih v knjigi Veš, mašina, svoj dolg se Esad Babačić, pesnik, obuja spomine na pankovska stičišča in odslužena košarkarska igrišča, posveča se kulturološkim in filozofskim primerjavam med tedanjo in sedanjo družbeno sestavo slovenske prestolnice. Babačić ne išče rešitev in jih ne prodaja, temveč se sprašuje o vsem tistem, kar smo namerno ali ponevedoma pozabili ali preslišali. Gre za iskanje duha, ki je še vedno nekje z nami, vendar ga ne znamo več prepoznati in ustrezno ovrednotiti.

Prevod zbirke esejev Veš, mašina, svoj dolg v angleščino znotraj uveljavljene zbirke Litteræ Slovenicæ nastaja izpod peresa Erice Johnson Debeljak in Lukasa Debeljak. O tem, kako je nastajala zbirka esejev, ter kako je nastajal prevod, ter o prevajalskih zagatah, se bodo pogovarjali pesnik Esad Babačić, prevajalka Erica Johnson Debeljak in urednica zbirke Kristina Sluga.

 

Vljudno vabljeni!