VABILO K PRIJAVI ZA SODELOVANJE NA 29. SLOVENSKIH DNEVIH KNJIGE IN KNJIŽNEM SEJMU

Vseslovenski literarni festival
v organizaciji Društva slovenskih pisateljev
s partnerji
 29. SLOVENSKI DNEVI KNJIGE
 »NA PREŽI«

Vseslovenski literarni festival 29. Slovenski dnevi knjige bo letos potekal med 6. in 9. junijem pod sloganom ›Na preži‹. V današnjih spreminjajočih se časih moramo biti budni, osredinjeni in na preži, saj bomo le tako lahko ustvarili boljši svet. S kakovostnim izborom literature skrbimo za svojo ozaveščenost in razgledanost, obenem pa krepimo zavedanje o možnih drugačnih svetovih.

Skupaj z založbami, avtorji, avtoricami ter literarnimi strokovnjaki in drugimi akterji na polju knjige bomo na prizorišču v Ljubljani, na Vrtu Lili Novy Društva slovenskih pisateljev, organizirali knjižni sejem, ki bo potekal tri dni festivala. Pripravili bomo privlačen program – vrsto druženj, literarnih dogodkov in debat. Dopoldnevi bodo namenjeni otrokom, mlade bralce in bralke bo festival na ustvarjalen način zbliževal s knjigo.

VABILO K PRIJAVI ZA SODELOVANJE NA KNJIŽNEM SEJMU

KNJIŽNI SEJEM SLOVENSKIH DNEVOV KNJIGE
Vrt Lili Novy Društva slovenskih pisateljev, Tomšičeva 12, Ljubljana
PETEK, 7. junij–NEDELJA, 9. junij (10.00–20.00)

Nadaljnja krepitev lokacije.

Nova dinamika v postavitvi, otvoritvi in promociji.

Zbližanje knjižnega sejma in programa: prodajalec-kupec-živa debata.

 

Cena najema stojnice za 3 dni: 150 € z DDV

Rok plačila: 15. maj 2024

 PRIJAVNICA

 

NEKAJ INFORMACIJ:

  • V času knjižnega sejma bo možno skladiščenje knjig na lokaciji; sprejem knjig: 5. junija od 10.00 do 14.00, 6. junija od 8.00 do 9.00 in 7. junija od 7.00 do 8.00
    (Društvo slovenskih pisateljev, Tomšičeva 12, Ljubljana).
  • Omogočena bo uporaba elektrike.
  • Ekipa festivala oz. knjižnega sejma bo nudila logistično podporo.
  • Manjšim založnikom bomo omogočili povezovanje in skupen najem stojnice.

Prijave zbiramo do 15. aprila 2024 na e-mail: solinaales@gmail.com.

V primeru dežja sejma ne bo.

Kontakt:

Aleš Solina, telefonska številka: 070 601 825, E-mail: solinaales@gmail.com

* * *

Povabilo k soustvarjanju programa 29. Slovenskih dnevov knjige

Založbe in druge kulturne producente vabimo, da nam do 15. 4. 2024 na naslov ninakokelj@gmail.com pošljete predloge za dogodke, ki bi jih v svoji produkciji želeli izvesti v okviru programa 29. Slovenskih dnevov knjige na prizorišču v Ljubljani, na Vrtu Lili Novy Društva slovenskih pisateljev (Tomšičeva 12). Program bova skrbno kurirali Luna J. Šribar in Nina Kokelj.

V prijavi navedite naslednje informacije:

Založba

Kontakt

Naslov dogodka

Predvideni sodelujoči

Kratka vsebina/koncept

 

Vabimo vas tudi, da se nam vnovič pridružite na Popotovanju v deželo čudes; pisateljski kombi bo tudi letos potoval k otrokom.

Foto: Aleš Brence

Na slovenske založbe se tako obračamo s prošnjo za donacijo knjig za otroke in mlade, v želji, da napolnijo kovčke, ki bodo s slikovitim vozilom potovali po partnerskih mestih in odročnejših krajih. Tam bomo knjige na dogodkih podarjali otrokom in mladostnikom, ki sicer do literature nimajo lahkega dostopa, in jih tako povabili v svet, ki sega onkraj njihovega vsakdana.

Predstavnike založb, ki bodo festival podprle na ta način, bomo z veseljem sprejeli za sopotnike in jim na dogodkih po poti omogočili prodajo knjig za odrasle. Kot partnerje jih bomo navajali na našem vozilu, dogodkih in javnih predstavitvah ter promocijskem materialu (v elektronski ter tiskani obliki).

Hvala!

 

Luna J. Šribar in Nina Kokelj

Vodji 29. Slovenskih dnevov knjige

Telefonska številka: 040 797 325

E-mail: ninakokelj@gmail.com