Vabilo GLAS AVTORICAM!

8. marec 2023
Glas avtoricam!
Praznujemo 10 let sestrstva MIRINIH ustvarjalk
in
Beremo literarna dela avtoric

8. marec, svetovni dan žensk, je pravi čas za obeležitev 10-letnega delovanja MIRE, ženskega odbora Slovenskega centra PEN, predstavitev mandata nove predsednice in branje literarnih del avtoric s strani članic in članov Društva slovenskih pisateljev in Društva slovenskih književnih prevajalcev. Pridružite se nam v dvorani DSP na Tomšičevi 12 v Ljubljani.

Na prvem dogodku ob 17. uri se bomo odpravili po sledeh 10-letnega MIRINEGA sestrstva. Začetke MIRINEGA delovanja in dosedanje nagrajenke nam bo predstavila Tatjana Pregl Kobe, ena od ustanoviteljic nagrade MIRA, Tanja Tuma, predsednica Slovenskega PEN-a, bo spregovorila o delovanju ženske sekcije mednarodnega PEN-a. Vizijo delovanja MIRE bo predstavila nova predsednica, Luna J. Šribar. Draga Potočnjak, članica Upravnega odbora SC PEN, pa bo interpretirala odlomke iz del enajstih MIRINIH nagrajenk.

Na drugem dogodku, ki se bo začel ob 18.30, bodo svoj prostor zavzeli prevečkrat preslišani ženski literarni glasovi. Letošnji mednarodni dan žensk bo počastilo kar 18 krajših odlomkov izvirnih in prevedenih literarnih del avtoric. Članice DSP bodo občinstvu predstavile odlomek iz svojih izvirnih del. Člani in članice DSKP pa bodo prebrali prevod dela izbrane ženske avtorice.

Z nami bodo Lela B. Njatin, Seta Knop, Alenka Spacal, Mateja Gomboc, Ana Porenta, Lidija Dimkovska, Lara Unuk, Veronika Simoniti, Aleš Učakar, Katja Zakrajšek in Sara Afzali, Evelina Umek, Klarisa Jovanović, Jana Kolarič, Domen Kavčič, Mojca Kranjc, Alena Begić, Sara Špelec.

Vabljeni in vabljene!

 

Program Društva slovenskih pisateljev podpirata Javna agencija za knjigo RS in Mestna občina Ljubljana.