Vabilo – Dom v jeziku in Trubarjev dan, 8. 6. 2021

 

Trubarjev dan

Dom v jeziku

 

Tradicionalni literarni večer Društva

slovenskih pisateljev na Slovenski pisateljski poti

 

Tradicionalni literarni večer Dom v jeziku na Slovenski pisateljski poti, na Trubarjevi domačiji na Raš’ci, je postal svečana akademija Društva slovenskih pisateljev. Na dogodku se, v imenu pisateljske misli, bogatije našega pro domo zasnovanega in pro mundi naslovljenega jezika, srečajo in predstavijo dobitniki slovenskih literarnih nagrad in priznanj.

 

torek, 8. junij 2021, s pričetkom ob 18.00 uri

Trubarjeva domačija, Rašica pri Velikih Laščah

 

Na literarnem večeru na prostem na Trubarjevi domačiji se bodo tako letos predstavili:

  • Brane Mozetič (Jenkova nagrada 2020)
  • Veronika Simoniti (nagrada Kresnik 2020)
  • Damijan Šinigoj (nagrada desetnica 2021)
  • Sergej Curanović (nagrada novo mesto 2020)
  • Brane Senegačnik (Prešernova nagrada za poezijo 2021)

Kot vsako leto bo tudi letošnji večer namenjen srečanju res odličnih peres. Dogodek bo povezoval in moderiral Ambrož Kvartič.

Ob 20. uri se obeležitev Trubarjevega dne in občinskih praznovanj Občine Velike Lašče nadaljuje z otvoritvijo razstave. 39. likovna razstava Trubarjevi kraji v galeriji Skedenj na domačiji nosi naslov Umetnost kot javna dobrina. V središču ustvarjanja sodelujočih umetnikov je bila 70. obletnica postavitve temeljev spomenika Primoža Trubarja na Rašici. Razstavo bo predstavila dr. Marjana Dolšina Delač, celoten program pa bo povezoval Matjaž Gruden.

Vljudno vabljeni!

 

 

Prireditev bo potekala v skladu s trenutno veljavnimi pravili NIJZ. V primeru dežja se prireditev seli v notranje prostore Trubarjeve domačije.


Program Društva slovenskih pisateljev finančno podpirata Javna agencija za knjigo RS in Mestna občina Ljubljana.