Tiskovna konferenca 32. Mednarodnega festivala Vilenica

Na tiskovni konferenci, ki je danes potekala v prostorih Društva slovenskih pisateljev, smo razglasili nagrajenca 32. Mednarodnega literarnega festivala Vilenica. Nagrado prejme ukrajinski pisatelj Jurij Andruhovič. Festival postavlja v središče tudi pesnico Majo Vidmar, med 5. in 10. septembrom pa bo Vilenica gostila še vrsto literarnih ustvarjalcev in kulturnih posrednikov iz 20 držav sveta. Posebna pozornost bo z izidom antologije in gostovanjem avtorjev namenjena književnosti Norveške, ki kljub bogati tradiciji še vedno spada med manj poznane literarne pokrajine. Pod geslom »Literatura, ki spreminja svet, ki spreminja literaturo«, je tema letošnje Vilenice namenjena vprašanju odnosa med literaturo in svetom, vprašanju njunega medsebojnega vpliva in preoblikovanja, z vprašanji o evropskem humanizmu in njegovimi izzivi pa se bo ukvarjal tudi 15. Mednarodni komparativistični kolokvij.

Več o letošnji Vilenici na www.vilenica.si.

Jurij Andruhovič: foto © Nina Andrukhovych