Svetovni dan knjige 2020 v znamenju knjig in vrtnic

 

23. aprila je Unescov svetovni dan knjige in avtorskih pravic, ki ga letos povezujemo tudi s Katalonijo in sodobno katalonsko književnostjo. V Barceloni na ta dan praznujejo t. i. Sant Jordi (sv. Jurij), to je dan ljubezni in književnosti. Ljudje si izmenjujejo knjige in vrtnice kot znak hvaležnosti.

V zadnjih letih se je pobuda »knjige in vrtnice« manifestirala in razširila tudi drugod po svetu in sedaj beleži že 150 dogodkov v več kot 50 državah. Tej pobudi se letos pridružuje tudi Društvo slovenskih pisateljev in ji prvič odpira vrata na slovenska virtualna tla.

V tem sklopu nekatere pisateljice in pisatelji ter pesnice in pesniki delijo z vami virtualno vrtnico in njihovo najljubšo knjigo ali dve. Njihovo sporočilo ob najljubši knjigi lahko prelistate spodaj v fotogaleriji.