Srečanje ob izidu revije Fontana, pesniške zbirke Pomoli srca, brigadirskega zbornika in 150. obletnice ustanovitve DSP

VABILO

 

Vabljeni na srečanje fontanovcev ob predstavitvi 61/62 številke Fontane, ki bo danes, 26. aprila 2022, ob 18. uri v Rezidenci Ortus v Ankaranu (Jadranska cesta 86a). Srečanje bosta vodila Edelman Jurinčič, urednik revije in Ingrid Celestina, založnica revije.

Na srečanju bodo fontanovci počastili 150 let ustanovitve Društva slovenskih pisateljev in 100 let rojstva pesnika Karla Destovnika Kajuha. V imenu Društva slovenskih pisateljev bo zbrane nagovoril Marko Kravos, svoj pečat dogodku pa bodo zagotovo dodali tudi pisatelji iz zamejstva in Slovenske Istre, ki so leta 1989 brali svoje prispevke v podporo slovenski demokraciji. Prav tako bo ob dogodku potekala predstavitev knjige Mladinske akcije v Slovenski Istri, ki jo bo predstavila dr. Majda Šavle. Na srečanju bomo predstavili tudi novo pesniško zbirko Pomoli srca pesnice Maje Pišot C.

 

Prireditev pripravljajo: Libris d.o.o. Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper, Knjižnica Ankaran, KUD Faral, revija Fontana, Društvo slovenskih pisateljev, Združenje književnikov Primorske, Skupnost Italijanov Ankaran, Kulturni klub Koper, 5. Kader Ankaran, Občina Ankaran, Klub brigadirjev Slovenske Istre in Slovenistično društvo Koper.

 

Vabljeni!

 

Program Društva slovenskih pisateljev podpira Javna agencija za knjigo RS.