Razpis za štipendijo za tujega pisatelja “PENNE IN BORSA 2017”, Casteldilago, Umbrija

Pozdravljeni,

v vednost posredujemo obvestilo o objavljenem razpisu za štipendijo za tujega pisatelja “Penne in Borsa 2017”.

***

Združenje italijanskih pisateljev (Federazione Unitaria Italiana Scrittori – FUIS) je objavilo razpis za dve pisateljski štipendiji “PENNE IN BORSA 2017”, ki omogočata mladim pisateljem en mesec bivanja v kraju Casteldilago v Umbriji (bivanje s polpenzionom in štipendija v višini 500,00 eur za kritje stroškov med bivanjem, potne stroške nosi pisatelj sam). Od dveh enomesečnih štipendij je ena namenjena tujemu pisatelju katere koli nacionalnosti. Prijave z vso zahtevano spremljajočo dokumentacijo morajo biti posredovane preko Društva slovenskih pisateljev ali preko pristojnega tujega kulturnega centra, se pravi VRI. Rok za prijavo je 4. julij 2017.

 

Vse podrobne informacije o načinu prijave so dostopne na spletni strani:

 

– v italijanskem jeziku: http://www.fuis.it/penne-in-borsa-2017/

 

– v angleškem jeziku: http://www.italianauthors.com/literary-residencies-2017/