Premierno predvajanje filmskih portretov: Vloga DSP v procesu osamosvajanja in demokratizacije Slovenije

Ob 30-letnici osamosvojitve Slovenije in uvedbi demokracije v Sloveniji bo Društvo slovenskih pisateljev v okviru digitalnega programa Pisateljskega odra na 37. Slovenskem e-knjižnem sejmu v petek, 3. decembra, na svoji spletni strani in na Facebook profilu premierno predvajalo kratke filmske portrete akterjev iz literarnih vrst, ki so aktivno sodelovali v prelomnih trenutkih osamosvajanja in demokratizacije Slovenije (Tone Peršak, dr. Dimitrij Rupel in Tone Partljič) ali bili priča takratnemu dogajanju v pisateljski hiši na Tomšičevi (dr. Andrej Blatnik). Portreti ponudijo osebne zgodbe ter poglede na vlogo Društva slovenskih pisateljev takrat in danes.

Vabljeni k ogledu.