Popotnica bogata bo spomin in moč (France Balantič): ob 100-letnici pesnikovega rojstva

Društvo slovenskih pisateljev in Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik vas vabita, da se pridružite proslavitvi 100-letnice rojstva pesnika Franceta Balantiča, ki bo potekala v torek, 22. 3. 2022, ob 18. uri v atriju mekinjskega samostana, Polčeva pot 10, Kamnik. Pesnikove poezije se bomo spomnili z umetniškim programom.

 

  • Balantičeve in svoje pesmi bodo brali pesniki/pesnice Brane Senegačnik, Miklavž Komelj in Maja Vidmar.
  • Pevci Prvega slovenskega pevskega društva Lira Kamnik bodo pod vodstvom zborovodje dr. Andreja Missona izvedli pesmi na Balantičeva besedila. Slišali bomo tudi dve krstni izvedbi.
  • Odprli bomo razstavo 17 likovnih del priznanih slovenskih umetnikov, ki so s svojo govorico poustvarili Balantičeve pesmi. Likovno razstavo bo predstavila Anamarija Stibilj Šajn, umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka.
Vabljeni, da se nam pridružite.