Katarina Gomboc Čeh

Katarina Gomboc Čeh (1993) je pesnica, pisateljica in jezikoslovka. Po tem, ko je leta 2017 zmagala na Festivalu mlade literature Urška, je leta 2018 pod mentorstvom Ane Porente izdala svoj prvenec, pesniško zbirko Negotovosti navkljub (2018), ki je izšla pri Javnem skladu za kulturne dejavnosti Republike Slovenije. Leta 2019 se je udeležila literarne rezidence v Italiji in kot plod tega gostovanja je v sodelovanju z društvom Robida iz Beneške Slovenije izšla dvojezična slovensko-italijanska pesniška zbirka Naselili smo se v tkanine / Ci siamo insediati nei tessuti (2020). Ob poeziji piše tudi kratke zgodbe, literarne kritike, recenzije in eseje v uveljavljenih slovenskih literarnih revijah, kot so Literatura in Poetikon, ter je urednica za poezijo pri literarni reviji November, ki izhaja pod okriljem Društva humanistov Goriške. Profesionalno se ukvarja s slovanskimi jeziki, in sicer se je po študiju slovenščine in ruščine na Filozofski fakulteti v Ljubljani vpisala na doktorski študij kognitivnih znanosti jezika s poudarkom na slovanskih jezikih na Univerzi v Novi Gorici.

Poezija:

• 2020 Naselili smo se v tkanine / Ci siamo insediati nei tessuti, Robida