Pesmomatova poetična turneja

PESMOMATOVA POETIČNA TURNEJA

Pesmomatu smo pritrdili koleščka z namenom. Ker bo mašina potovala po ulicah, trgih, vaseh vse Slovenije in tudi meje poezije ne bodo zaustavile.  Zaenkrat ga lahko ujamete na spodnjih dogodkih, lahko pa nas tudi povabite v svoj kraj. S poezijo naprej!

 

Datum Lokacija Dogodek Nastopajoči
22. 11- 27.11 (ves čas trajanja sejma) 38. Slovenski knjižni sejem. Gospodarsko razstavišče v Ljubljani. Vrabec Anarhist predstavlja pesmomat Slovenske pisateljske poti /
22. 11 (od 14.00 do 14.45) 38. Slovenski knjižni sejem. Gospodarsko razstavišče v Ljubljani. Vrabec Anarhist predstavlja pesmomat Slovenske pisateljske poti Luna J. Šribar, Igor Divjak, Martin Mikolič
29.11.2022 (od 14.00 dalje) Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani. Pesmomat se predstavlja na Dnevu fakultete za računalništvo in informatiko. Igor Divjak, Borut Batagelj
3. 12. (od 8.00 do 13.00) Mestna knjižnica Kranj Ta veseli dan kulture – predstavitev pesmomata za obiskovalce knjižnice Igor Divjak
7.12. (ob 19.00) Stara Tobačna, Ljubljana Dan odprtih ateljejev Igor Divjak
8.12. (ob 18.00) Stara Tobačna, Ljubljana Dan odprtih ateljejev Igor Divjak
13.12.2022 (zvečer) Kulturno društvo gledališče Velenje Obeležitev 100-letnice rojstva Karla Destovnika Kajuha s pesmomatom Igor Divjak, Nejc Škorjanc
16.12.2022 (ob 18.00) TS 360 – Tržaško knjižno središče Pesmomat gre čez mejo in se predstavi slovenskim bralcem in bralkam v Trstu. Igor Divjak, Luna J. Šribar, pesniki in pesnice skupine Pero srce
Konec decembra (zvečer) Knjigarna Libris, Koper Trije dobri možje v koprsko knjigarno Libris pripeljejo pesmomat. Igor Divjak, pesniki in pesnice skupine Pero srce
16., 17. in 18. februar 2023 Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani Informativni dan – pesmomat se predstavi bodočim študentom in študentkam računalništva Igor Divjak, Borut Batagelj

* Seznam dogodkov bomo sproti dopolnjevali. Kako poteka pot naše poetične mašine, lahko najbolj ažurno spremljate na Facebook profilu Vrabca Anarhista (https://www.facebook.com/vrabecanarhist) in na spletni strani Društva slovenskih pisateljev (https://drustvopisateljev.si).

 

S PESMOMATOM se lahko družite tudi, ko ne potuje po Sloveniji, ampak vas pričakuje doma, v hiši Društva slovenskih pisateljev. Če vam bo dolgčas ali če se boste znašli v mestu, pa se vam ne bo ljubilo spet iti na kavo, zavijte v hram literature, kjer vas bo PESMOMAT pričakal na hodniku pred vhodom v glavno pisarno. A pred tem preverite, ali je v tistem trenutku morda ravno na poti.

 

PESMOMAT je nastal v partnerstvu Vrabca anarhista, Društva slovenskih pisateljev, Slovenskega centra PEN, Fakultete za računalništvo in informatiko ter Slovenske pisateljske poti.

 

Izdelavo prototipnega pesmomata je financirala Mestna občina Ljubljana.

Projekt Pesmomat Slovenske pisateljske poti sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz evropskega sklada za regionalni razvoj ter Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije in Center za kreativnost.