Odprte so prijave za rezidenco v Krakovu

ODPRTE SO PRIJAVE ZA REZIDENCO V KRAKOVU: rok 15. marec!
V Krakovu, ki je prav tako Unescovo mesto literature, so odprli program rezidenc v Vili Decius, in sicer za pisatelje, pisateljice, pesnice in pesnike starosti od 25 do 45 let.

V letu 2017 bodo sprejeli 3 posameznike, vsakega za enomesečno obdobje, in sicer maja, junija in oktobra. Pri prijavi imajo prednost Unescova mesta literature, upoštevali bodo tudi področje delovanja avtorjev in avtoric, saj želijo gostujoče povezati s svojimi literarnimi dogodki.

Junija v Krakovu poteka pesniški festival Milosz Festival, zato bodo imeli za junijsko rezidenco prednost pesnice in pesniki, oktobra je na sporedu njihov največji festival Conrad.

Rok za prijavo je 15. marec za vse rezidenčne programe (maj, junij, oktober), rezultate bodo objavili 31. marca. Prijavo izpolnite na: https://cityofliterature.wufoo.com/forms/m10g0wkb1td0vck/. Vila Decius (Willa Decjusza) je od središča mesta oddaljena približno 5 km, v prilogi pošiljam dokument z več informacijami.