Odisejevo zatočišče 2 vabi na 27. SDK

Vabilo

na video retrospektivo

mednarodnega rezidenčnega programa Odisejevo zatočišče 2

in

šestih mladih ustvarjalcev in rezidentov v Ljubljani

v četrtek, 16. junija 2022, ob 13. uri

na Slovenskih dnevih knjige, vrt DSP (Tomšičeva 12, Ljubljana)

 

Društvo slovenskih pisateljev je znotraj programa Odisejevo zatočišče 2 v zadnjih letih gostilo 11 mladih literarnih ustvarjalcev, od katerih je Vrabec anarhist 6 mladih ustvarjalcev vzel pod drobnogled. Kako so se predstavili uredniku spletnega časopisa Vrabca Anarhista, Igorju Divjaku, lahko izveste v video intervjujih. Kamera je tako ujela Lloyda Markhama, valižanskega pisatelja znanstvene fantastike, Danila Lučića, srbskega pesnika, Rebecce Thomas, valižanske avtorice zgodovinskih romanov, Katje Grcić, hrvaške pesnice in dramatičarke, Josipa Ivanovića, hrvaškega urednika in prevajalca in Nikolasa Koutsodontisa, grškega pesnika.

Odisejevo zatočišče 2: izgradnja mreže pisateljskih rezidenc se je razširila na pet evropskih držav in je primarno namenjena mladim literarnim ustvarjalcem in ustvarjalkam (proza in/ali poezija) ter književnim prevajalcem in prevajalkam. Program literarnih rezidenc se je odvijal na otoku Mljet (Hrvaška), v Ljubljani (Slovenija), Larissi (Grčija), Beogradu (Srbija) in na več lokacijah v Walesu (Združeno kraljestvo).

Vljudno vabljeni!