Mlada Fabula – pripovedovalska matineja: Mama, ki je deževala

Društvo slovenskih pisateljev

Mlada Fabula

14.3., 11:00

Mladi nadobudni bralci in bralke, ki jim Festival Fabula namenja posebno pozornost, bodo v sklopu pripovedovalske matineje v svet literature vstopili s slikanico Mama, ki je deževala, portugalskega pisatelja Joséja Luísa Peixoto, gosta Fabule 2023.

Pripovedovalski dogodek s portugalskim gostom bo vodila prevajalka Urška Rupar Vrbinc.

Glavni junak prvega mladinskega besedila zelo uveljavljenega portugalskega pisatelja Joséja Luísa Peixota je otrok dežja. A tako izvirno mamo, ki jo vsi potrebujejo, se mora naučiti deliti z drugimi. Ta izjemno občutljiva, poetična in obenem preprosta slikanica slavi in poudarja eno najmočnejših sil v naravi: brezpogojno materinsko ljubezen.

Sodelujoči: Društvo slovenskih pisateljev, Festival Fabula, Založba Malinc.

Založba Malinc od 2012 izdaja kakovostno mladinsko književnost in si prizadeva za večjo književno raznolikost. Osredinjeni so na izdajanje avtoric in avtorjev španskega govornega področja in manjšinskih literatur, povezanih s špansko kulturo, kot so baskovski, katalonski in galicijski avtorji. Izdajajo tudi besedila manj poznanih evropskih in svetovnih literatur. S projekti promocije in motiviranja branja prenašajo akademsko znanje v prakso: vodijo bralnomotivacijske projekte, organizirajo in izvajajo izobraževanja mentorjev branja, literarna branja ter obiske tujih avtorjev. Tako dvigujejo splošno bralno pismenost, medkulturne in jezikovne kompetence ter vključujejo ranljive skupine, še zlasti osebe z disleksijo.