Matineja v Trstu s Katjo Gorečan, Aljažem Koprivnikarjem in Marijem Čukom / 24. marec, ob 11. uri v tržaškem Ljudskem vrtu.

nedeljo, 24. marca v sodelovanju s Slovenskim klubom iz Trsta prirejamo matinejo ob svetovnem dnevu poezije. Dogodek bo potekal ob Kosovelovem kipu v tržaškem Ljudskem vrtu ob 11. uri. Gosta srečanja bosta pesnica Katja Gorečan in pesnik Aljaž Koprivnikar, z njima se bo pogovarjal član DSP Marij Čuk.
***
Katja Gorečan ter Aljaž Koprivnikar se dogodka udeležujeta v kontekstu rezidenčnega projekta Odisejevo zatočišče (The Ulysses’ Shelter), v katerem sodelujejo DSP, hrvaška založba Sandorf in grška založba Thraka.
***
Katja Gorečan je rojena 1989 v Celju. Končala študij primerjalne književnosti in literarne teorije na Filozofski fakulteti v Ljubljani, ter magistrski študij dramaturgije in scenskih umetnosti na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani. Leta 2012 je izdala pesniško zbirko Trpljenje mlade Hanepri založbi Center za slovensko književnost in leta 2018 je izšel prevod pri založbi Korporacja Ha!art iz Krakowa. Leta 2017 je izdala knjigo Neke noči neke deklice nekje umirajo. Njene pesmi so prevedene in objavljene v večih jezikih in bile vključene v nemško, češko in grško antologije.Aljaž Koprivnikar (1987) je pesnik in literarni kritik. Njegova poezija je bila objavljena v slovenskih kot tudi mednarodnih literarnih revijah in antologijah ter bila prevedena v angleščino, češčino, grščino, hrvaščino, nemščino in srbščino. Trenutno živi razpet med več mesti; Ljubljano, Berlinom, Prago ter Lizbono. V prvo se vrača soorganizirati mednarodni kritiški simpozij Umetnost kritike, v drugem s Slovenskim kulturnim centrom pripravlja Antologijo mlade slovenske literature v nemškem prevodu, v tretjem kot programski direktor vodi mednarodni literarni festival Microfestival, v zadnji pa poučuje slovensko literaturo na Faculdade de Letras Lisboa.