Maratonsko branje z Milanom Deklevo: Telo iz črk, Roman o Almi

Društvo slovenskih pisateljev
vabi na
maratonsko branje romana

Telo iz črk, Roman o Almi
avtorja Milana Dekleve,

ki bo potekalo v prostorih

Društva slovenskih pisateljev
v petek, 18.novembra 2016,

z začetkom ob 19. uri.

Milanu Deklevi se bodo pri branju pridružili:
Miriam Drev, pesnica, pisateljica, prevajalka in avtorica eseja o Almi,
Jerneja Jezernik, pisateljica, založnica, prevajalka in poznavalka Alminega življenja,
Mateja Ajdnik Korošec, prevajalka Alminega romana Isolantis,
Marijan Pušavec, pisatelj in soavtor stripa Svetovljanka iz province o Almi.

Branje bo trajalo predvidoma do 23.00 ure.

Vabljeni!

**********
Pesnik, prozaist in esejist Milan Dekleva se je rodil 17. 10. 1946 v Ljubljani. Diplomiral iz primerjalne književnosti in literarne teorije na Univerzi v Ljubljani. Bil je urednik študentske Tribune, Radia Študent, poučeval je glasbo, bil novinar Dnevnika in urednik knjižne priloge Svet v knjigah. Do upokojitve je urejal Otroške in mladinske programe na Televiziji Slovenija. Nekoč član glasbene skupine Salamander, komponist scenske glasbe, navdušen igralec ragbija in vaterpola. Piše tudi poezijo in prozo za otroke, TV-scenarije ter literarno in glasbeno publicistiko. Prevaja iz angleščine in italijanščine. Za svoje pesniško, esejistično in prozaistično delo je prejel najpomembnejše nacionalne nagrade. Avtor okrog dvajsetih pesniških zbirk, štirih romanov, dveh knjig kratke proze in treh knjig esejev.

**********
Telo iz črk, Roman o Almi
Kratki roman Telo iz črk je navdahnjen z osebnostjo Alme Karlin (1889-1950) in njeno komaj verjetno življenjsko zgodbo. V njem se prepletajo strast do pisanja, ljubezen in duhovno potovanje v teozofijo… Kljub nekaterim trdnim zgodovinskim sidriščem pripovedovalca vodita domišljija in intuicija, s katerima izrisuje portret drzne, pogumne in nadarjene junakinje v spopadu z naraščajočo brutalnostjo prejšnjega stoletja. Žlahten roman o žlahtni ženski in njeni bridke usodi.
(Iz besede na zavihku Andreja Blatnika)