Literarno-pogovorno popoldne z nemškim zvočnim pesnikom in umetnikom Dirkom Hülstrunkom

Vabilo

 

 

V sredo, 30. novembra, ob 18. uri

vas vabimo na Društvo slovenskih pisateljev (Tomšičeva 12, Ljubljana)

na literarno-pogovorno popoldne z nemškim zvočnim pesnikom in umetnikom, pisateljem in prevajalcem

Dirkom Hülstrunkom.

*  * *

Z njim se bo pogovarjala pesnica Alja Adam

o nemški sodobni literaturi, konkretneje o nemški poeziji in zvočni poeziji, ter umetnosti.

Pogovor bo potekal v angleščini in bo tolmačen v slovenščino.


(C) fotografije: Alex Vladi

Dirk Hülstrunk je zvočni pesnik in zvočni umetnik, pisatelj, prevajalec, učitelj kreativnega pisanja, voditelj in kurator umetniških, glasbenih in pesniških dogodkov iz Frankfurta na Majni, Nemčija. Vplivi segajo od dadaizma, nadrealistov, Fluxusa, beat-poetov do popa in sodobne elektronske zvočne poezije. Deluje z različnimi mediji in med njimi ter pogosto sodeluje z drugimi umetniki.

Hülstrunk poučuje kreativno pisanje in poezijo performansa ter predava o zvočni poeziji, govorjeni besedi, zunanji umetnosti. Huelstrunk je tudi pionir gibanja Spoken Word v Nemčiji, ki od leta 1996 ustvarja dogodke Spoken Word. Od leta 2014 kurira in gosti literarne dogodke za države “častnega gosta” frankfurtskega knjižnega sejma.

Več o o DSP rezidentu in pesniku, ter zvočnemu umetniku Dirku Hülstrunku si lahko preberete tukaj in krajše predstavitveno besedilo v nemščini tukaj.

 

Vljudno vabljeni!

 


Mednarodni program DSP finančno podpira Javna agencija za knjigo RS.