Literarni pogovor z angleško založnico Susan Curtis

Vabilo 

 

V četrtek, 30. junija, ob 18.30 uri

vas vabimo na Vrt Lili Novy (Tomšičeva 12, Ljubljana)

na pogovorni večer z založnico in urednico angleške založbe Istros Books

Susan Curtis. 

 

Z njo se bo pogovarjal dr. Andrej Blatnik

o izdajanju kvalitetnega prevodna leposlovja v Veliki Britaniji,

o spremembah na založniških trgih in

o njenih pogledih na leposlovje iz držav Jugovzhodne Evrope.

Pogovor bo potekal v angleščini in bo tolmačen v slovenščino.

 

Susan D. Curtis nastopa včasih kot avtorica, urednica, prevajalka ali kot direktorica Istros Books – založbe, ki jo je ustanovila, da bi angleško govorečemu občinstvu približala pisanje in kulturo JV Evrope. Študirala je literaturo in javno umetnost na univerzi Roehampton in magistrirala iz izobraževanja (uporabna lingvistika) ter objavlja lastna dela (romane in poezijo) ter prevode.

Istros Books je neodvisna založba, ki se osredotoča na literaturo Srednje, JV Evrope in Balkana z motom »kvaliteta nima meja«. Objavlja sodobno leposlovje in znanstveno literaturo ter pozabljene klasike. Vodilo založbe je odpreti okno v srednjo in jugovzhodno regijo Evrope in predstaviti čudovite zgodbe, ki izhajajo iz teh bogatih, fascinantnih kultur. V angleškem prevodu je založba izdala marsikaterega slovenskega avtorja oz. avtorico – Gabriela BabnikDry Season, Evald FlisarMy Father’s Dreams, Three Loves, One Death in A Swarm of Dust, Mojca KumerdejThe Harvest of Chronos, Dušan ŠarotarPanorama, Aleš ŠtegerAbsolution, Goran VojnovićYugoslavia, My Fatherland in The Fig Tree, ter seveda dela Slavoja Žižka in druge.

Vljudno vabljeni!

 


Mednarodni program DSP finančno podpira Javna agencija za knjigo RS.