Letošnja nagrajena pesniška zbirka za Jenkovo nagrado 2020 je …

Znan je prejemnik

Jenkove nagrade 2020

 

Na današnji dan, tj. 27. oktobra, se je v Podreči rodil slovenski pesnik in pripovednik Simon Jenko. In tako kot vsako leto tudi letos ta posebni dan obeležujemo z razglasitvijo prejemnika Jenkove nagrade 2020, ki jo prejme Brane Mozetič za pesniško zbirko „Sanje v drugem jeziku“.

 

(C) fotografije: Diana Anđelić

 

Predsednica žirije Varja Balžalorsky Antić pesniško zbirko opiše na naslednji način: „Brane Mozetič v svoji najnovejši zbirki raziskovanje odnosa med osebnim in političnim prenese na najbolj intimno področje subjektovega sveta, v sanje. Skozi 46 sanjskih skic, izrisanih v pesmih v prozi, bralec_ka z veliko mero suspenza sledi nepredvidljivi logiki sanj, ki ji mora hočeš nočeš slediti tudi sanjajoči subjekt, ki je vselej tudi osrednji protagonist sanj. […] S Sanjami v drugem jeziku je pesnik dosegel presežek glede na svoje dosedanje ustvarjanje in ustvaril eno najbolj vznemirljivih pesniških knjig v zadnjem času.“

Slavnostna podelitev Jenkove nagrade 2020 v Kranju načrtovana danes, 27.10.2020, je zaradi trenutnih razmer v zvezi s korono prestavljena na december 2020 oz. za nedoločen čas, ko bo ponovno mogoče zbiranje do 50 ljudi v zaprtih prostorih.

 

 

Društvo slovenskih pisateljev
iskreno čestita 
pesniku za nagrajeno pesniško zbirko »Sanje v drugem jeziku«
in
mu želi še veliko sanjskega ter posebnega pesniškega ustvarjanja in kreiranja.

 

 

 

Dobil sem čisto majhnega psička. Čisto kuštravega, da

se je glavica komaj videla. Le modri očesi sta bleščali.

Bil je tako lep, da ga je hodilo gledat vse mesto. A kar

naprej se je nekam izgubljal. Iskali smo ga in iskali,

klicali ter sklepali roke. Potem ga nismo več našli. Šele

čez čas je nekdo povedal, da ga je nek Italijan skril v

svoji hotelski sobi v omaro. Verjetno ga je vzel s sabo.

Doma ga je spremenil v človeško bitje. Ampak temu

nismo verjeli.

/psiček/

Brane Mozetič, Sanje v drugem jeziku, Škuc, 2018

Več na spodnjih povezavah:

 

Program Društva slovenskih pisateljev podpira Javna agencija za knjigo RS.