Kulturno dogajanje ob 8. februarju 2023

8. februarja vas vabimo na kulturno dogajanje, ki ga prireja Društvo slovensko pisateljev.

 

 

Pestro kulturno dogajanje bo potekalo že na preddan kulturnega praznika, 7. februarja, ko bodo pisateljsko hišo v dopoldanskem času obiskali otroci iz Vrtca dr. France Prešeren in prisluhnili pisateljici Majdi Koren in njenim pošastim. Izvedeli bodo, kaj počasti v prostem času počnejo, ali zbolijo, od kod prihajajo in še mnogo več. Strašno, strašno.

 

 

V sredo, 8. februarja, bo v Kristalni dvorani Lily Novy v Cankarjevem domu odvilo branje novih članic n članov DSP.  S pričetkom ob 18. uri bodo ob moderaciji pesnice Mete Kušar nastopili Lidija Golc, Aleš Jelenko, Marjan Žiberna, Zoran Predin in Alenka Spacal. Na dan, ko obeležujemo spomin na slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna, bo zazvenela poezija Lidije Golc, Aleša Jelenka in Zorana Predina, potopili se bomo v zgodbo o psihoterapevtu iz romana Dedič Marjana Žiberna in se podružili s Plastelinčico in časopisom Alenke Spacal.

Prost vstop.

 

Sodelujejo:
Društvo slovenskih pisateljev, Cankarjev dom in Vrtec dr. France Prešeren

 


Prireditev DSP finančno podpiraja Javna agencija za knjigo RS in Mestna občina Ljubljana.