KNJIGOVANJE 2017 – vabilo k sodelovanju

 

Foto: arhiv DSP

 

Spoštovani ravnatelji/ce, vzgojitelji/ce, učitelji/ce slovenščine, mentorji/ce Bralne značke, vodje bralnega ali dramskega krožka, bralnega kluba, knjižničarji/ke, likovniki/ce …

Ker je natečaj Knjigovanje 2016 izjemno uspel, Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije, Društvom Bralna značka Slovenije – ZPMS ter IBBY-jem Slovenija ponovno objavlja

NATEČAJ KNJIGOVANJE 2017 za otroke vrtcev in učence osnovnih šol ter šol s prilagojenim programom v Sloveniji in zamejstvu

z naslovom

MOJ NAJLJUBŠI SLOVENSKI KNJIŽEVNI LIK

Otroke in učence spet vabimo, da v vrtcu oziroma šoli izdelajo ročno lutko ali marioneto najljubšega slovenskega knjižnega junaka in nam pošljejo njeno fotografijo ter na kratko opišejo, zakaj so se odločili ravno zanj. Izmed vseh prispelih predstavitev bo komisija izbrala 10 najboljših lutk v dveh kategorijah: I. vrtec in OŠ do 5. razreda, II. OŠ od 5. do 9. razreda. Izbrani učenci-avtorji bodo s svojimi mentorji spomladi 2017 povabljeni na Društvo slovenskih pisateljev v Ljubljani, kjer bodo predstavili svoje lutke. V pisateljski hiši se bodo srečali z mladinskimi pisatelji in ilustratorji, ogledali pa si bodo tudi razstavo knjig, v katerih nastopajo nagrajeni liki. Poskrbeli bomo za privlačne knjižne in druge nagrade ter bogat spremljevalni  literarni program s presenečenjem, vse lutke pa bomo predstavili in razstavili tudi na Slovenskem knjižnem sejmu 2017.

Natečaj traja od 15. januarja 2017 do 30. aprila 2017. Fotografijo v jpg ali tif formatu pošljite na e-naslov knjigovanje17@gmail.com. K vsaki lutki posebej nujno priložite izpolnjen spodnji obrazec.

Ime in priimek učenca/ke
Skupina, vrtec/razred, šola
Kategorija – obkroži, označi I.                                           II.

(vrtec in OŠ do 5. r. )       (OŠ od 5. do 9. r.)

Književni lik
Zakaj si izbral/a ravno ta lik?

 

 

 

Ime in priimek mentorja/ice
Mentorjev e-naslov in telefon
Opombe

Bralni pozdrav!

Predsednica Mladinske sekcije Društva slovenskih pisateljev
dr. Aksinja Kermauner