Fabuline ustvarjalnice za otroke in mladino – Spomini skozi nežnost senc

Fabuline ustvarjalnice za otroke in mladino – Spomini skozi nežnost senc

Društvo slovenskih pisateljev

Mlada Fabula

24.3., 11:00

Spomini se skrivajo v različnih senčnih podobah, ki nas spremljajo povsod, tudi v sanjah. Še posebej in sploh v sanjah! Ustvarjalna delavnica bo namenjena raziskovanju, kako so naši spomini povezanimi s senčnimi podobami teles, s sencami okrog nas, z namišljenimi sencami in kako se lahko z našimi sencami poigramo na različne načine, brez da bi nas prestrašile. V sklopu delavnice bodo nastale krajše zgodbe, ki bodo dobile lastne premikajoče vizualne podobe.

Mentorici: Katja Gorečan in Larisa Javernik.

Primerno za starostno skupino: 10–15 let.

Društvo slovenskih pisateljev se zavzema za ustvarjalno svobodo, čim boljši položaj slovenske knjige in uveljavljanje slovenskih pisateljev ter vključuje v svojo dejavnost ustvarjalce s celotnega slovenskega kulturnega prostora. Društvo je s svojo vedno kritično in ustvarjalno vlogo mnogo prispevalo k pomembnim spremembam v slovenskem družbenem in kulturnem prostoru. Ob producentski in založniški dejavnosti Društvo slovenskih pisateljev deluje tudi kot informativno in literarno središče ter s svojo pisarno in vrhunskimi sodelavci producira in izvaja sodobne programe in vrhunske literarne festivale javnega pomena na področju literature. To svojo osrednjo vlogo Društvo slovenskih pisateljev dopolnjuje še z izvajanjem profesionalnih storitev za domači in mednarodni prostor.