Društvo slovenskih pisateljev na svetovni dan poezije

Društvo slovenskih pisateljev se vključuje v obeležitev svetovnega dne poezije 2019
v organizaciji
Centra za poezijo Tomaža Šalamuna, Trubarjeve hiše literature, lokala Pritličje
ter pobudnikov; Dejana Kobana, Iztoka Osojnika, Nežke Struc, Nataše Čebular ter Miha Mauriča.

**
Vljudno vas vabimo na niz dogodkov
Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s programskimi partnerji.

Drama Kavarna, 20.3.2019, ob 20. uri

PREDVEČER SVETOVNEGA DNE POEZIJE

O LEPA MOJA VIDA
O ljubezni, ki ne mine
Izbor iz ljudske pesemske dediščine

Ljoba Jenče, pevka in zbirateljica ter dr. Igor Škamperle, književnik in sociolog kulture

Na predvečer svetovnega dne poezije bomo prisluhnili slovenskim ljudskim baladam in se o njihovem globljem pomenu pogovarjali z gostoma.
Ljoba Jenče se bo predstavila tudi s pesmimi iz pravkar izdanega albuma O lepa moja Vida, ki je izšel pri založbi Pivec iz Maribora.

DRUŠTVO SLOVENSKIH PISATELJEV
v sodelovanju z
ZDRUŽENJEM DRAMSKIH UMETNIKOV SLOVENIJE
ter CENTROM IRIS – Center za izobraževanje, rehabilitacijo, inkluzijo in svetovanje za slepe in slabovidne
se v program praznovanja svetovnega dneva poezije
ter 70 letnice smrti Otona Župančiča
vključuje tudi
s pesniškim branjem pri Prešernovem spomeniku v središču Ljubljane
21. marca 2019, ob 17. uri
RADOST
Berejo:
Iva Babić
Ervin Fritz
Katja Gorečan
Stanka Hrastelj
Jure Jakob
Aljaž Koprivnikar
Miha Maurič
Nina Valič
Iztok Osojnik
Nežka Struc
Jure Vuga

Povezujeta: Tibor Hrs Pandur in Anja Novak

Pesniško branje lahko med 17. in 17.30 uro  poslušate tudi v neposrednem prenosu
na 3. programu Radia Slovenija – programu Ars.

Režiserka radijskega prenosa: Špela Kravogel
Urednik: Matej Juh

Katja Gorečan ter Aljaž Koprivnikar se pesnšikega branja udeležujeta v kontekstu projekta Odisejevo zatočišče (The Ulysses’ Shelter), v katerem sodelujejo DSP, hrvaška založba Sandorf in grška založba Thraka. Gre za rezidenčni projekt, ki v središče postavlja poezijo mladih, perspektivnih avtorjev in jim omogoča bivanje in ustvarjanje v rezidencah Slovenije, Grčije in Hrvaške. Tako širijo polje svoje umetniške inspiracije in motivike ter obenem, tudi z javnimi nastopi okolju v katerem gostujejo, prinašajo svojo vizijo, poetiko ter svojo kulturno izkušnjo dežele iz katere prihajajo. Projekt finančno podpira Evropska komisija v okviru programa Ustvarjalna Evropa.

Ob 11. uri pa bodo v Trubarjevi hiši literature, na Stritarjevi ulici 7,
pesniški nastop pripravili učenci
CENTRA IRIS – Center za izobraževanje, rehabilitacijo, inkluzijo in svetovanje za slepe in slabovidne,
pod mentorstvom Neve Laščak.
Povezuje: Matjaž Pikalo

**

21. marec 2019 pa je tudi dan, ko bo Vrabec Anarhist, spletna revija Društva slovenskih pisateljev, praznoval svoj prvi rojstni dan – z udeležbo na pesniškem maratonu ob svetovnem dnevu poezije. Brali bomo tako pesmi v prevodu kot avtorska besedila.

Pesniške prevode bomo brali v Trubarjevi hiši literature ob 12.20, avtorske pesmi pa v lokalu Pritličje ob 23.05.

BRANJE PREVODOV POEZIJE – TRUBARJEVA HIŠA LITERATURE OB 12.20

Nina Kokelj
040-797-325

***

Dogodke finančno podpirata Javna agencija za knjigo Republike Slovenije ter Slovenska nacionalna komisija za UNESCO.