DOGAJALO SE BO NA PISATELJSKEM ODRU: Kaj pišejo prekmurski avtorji

35. Slovenski knjižni sejem

vsak dan od 27. 11.  do 1. 12. ob 12. uri

Točno opoldne bodo besedo zastavili prekmurski avtorji FERI LAINŠČEK, ŠTEFAN KARDOŠ, VLADO ŽABOT, DUŠAN ŠAROTAR in SUZANA TRATNIK.

FERI LAINŠČEK bo predstavil nastajajoči roman Kurji pastir, v katerem se vrača v čas svojega otroštva.

ŠTEFAN KARDOŠ bo razkrival zgodbo o šestnajstletni Rozaliji Kutoš, ki leta 1936 dobi delo na farmi belušev v bližini Pariza in se zaljubi v poljskega pianista, ki igra v jazz skupini po pariških nočnih klubih.

VLADO ŽABOT bo iz novega dela predstavil odlomek in v pogovoru razkril romaneskno zgodbo o pisatelju, ki se v svoji delovni sobi posveti raziskovanju vzrokov in posledic prve svetovne vojne.

DUŠAN ŠAROTAR trenutno ustvarja knjigo novel o Murski Soboti, kjer se pripovedovalec med branjem, sprehajanjem in pogovori v mestu, počasi zgublja med svojimi spomini na otroštvo.

SUZANA TRATNIK v nastajajočem romanu opisuje svet študentke Jane na robu eksistenčnega in eksistencialnega preživetja v devetdesetih v Sloveniji, ko se spreminja politična podoba in se legitimizira sovražni govor do manjšin.

Dogodke bosta povezovala Carmen L. Oven in Gašper Troha.

Več o dogodkih Pisateljskega odra na: https://www.knjiznisejem.si/index.php/sl/za-obiskovalce/pisateljski-oder