DOGAJALO SE BO NA PISATELJSKEM ODRU: Izpostavljeno v prevodih, Ars in založbe na ogledu

35. Slovenski knjižni sejem

Izpostavljeno v prevodih, Ars in založbe na ogledu

Pod naslovom 200 prevodov, 40 tujih jezikov se bo Evald Flisar o bogati beri prevodov svojih knjig pogovarjal z enim od prevajalcev Davidom Limonom. Tržaški pesnik Marko Kravos pa bo v pogovoru s prevajalko Darjo Betocchi, dobitnico letošnje Lavrinove diplome, predstavljal pesniško zbirko Quattro venti /Štirje vetrovi. Društvo slovenskih književnih prevajalcev bo prireditelj srečanja med dolgoletno urednico Nedo Pagon in prevajalko Suzano Koncut (iz cikla Pridobljeno s prevodom). Program Ars bo tudi letos gostoval na Pisateljskem odru. Tako bo četrtek Arsov dan na 35. Slovenskem knjižne sejmu. Poskrbel bo za direkten prenos sledečih oddaj: Arsov forum: Ali Slovenci izdamo preveč knjig?, Izšlo je: Zvočne knjige RTV SLO (Martin Krpan, Erotika, Jezero) in Arsovo domače branje: Ciril Kosmač: Tantadruj. Pod programskimi sklopi Avtor in bralec ter Založbe na ogledu se bodo zvrstili sledeči dogodki in predstavitve knjig: Skušnjave (Tone Hočevar, Mojca Mavec), O smehu Zlatka Čordića (Jurij Hudolin, Zlatko Čordić), Malomeščani (Lara Paukovič, Veronika Šoster), Trije kriminalni romani: Jezero, Leninov park, Dolina rož (Tadej Golob, Drago Kos, Jedrt Jež Furlan) in Dva velikana slovenske knjige (Tone Partljič, Slavko Pregl).

Več o programu Pisateljskega odra na: https://www.knjiznisejem.si/index.php/sl/za-obiskovalce/pisateljski-oder