DOGAJALO SE BO NA PISATELJSKEM ODRU: Bralna kultura in nagrajeno

35. Slovenski knjižni sejem

Kako se učence in učenki navdušujejo nad knjigami, bodo obiskovalci lahko spoznali na dogodku Knjigovanje, kjer bodo predstavili likovne izdelke, ki so nastali po literarnih junakih. Sledil bo pogovor o mednarodno zasnovanem projektu Naša mala knjižnica, ki vzpodbuja veselje do branja. Z večernico nagrajeno knjigo se bo predstavil Andrej Skubic, Javna agencija za knjigo RS s projektom Rastem s knjigo OŠ in SŠ 2019/20, na dogodku Glasovi iz gluhih tišin pa bo tekla beseda o letošnjem zborniku prispevkov udeležencev projekta Vključujemo in aktiviramo! Pod naslovom Tudi letos beremo skupaj dogodek prirejajo Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS, revija Otrok in knjiga ter Slovenska sekcija IBBY, kjer bodo med drugim podelili nagrade promotorjem mladinske književnosti. Nagrade se bodo na Pisateljskem odru večkrat podelile. Med njimi velja omeniti Nagrado knjižnega sejma za najboljši literarni prvenec in nagrado Radojke Vrančič za mladega prevajalca (prenos program ARS), nagrado svetlobnica založbe Družina, pa nagradi za Najposlovno knjigo in najlepše oblikovano ter nagrado 21. mednarodnega natečaja za najboljši haiku. V pogovorih in z branjem se bodo predstavili tudi nagrajenke in nagrajenci iz polpreteklega obdobja: Neda Rusjan Bric (MIRA – Ženski odbor Slovenskega centra PEN MIRA), dobitniki in dobitnice pesniške nagrade Sončnica, vsa nora od svetlobe ter letošnja nominiranka Petra Koršič in lanskoletni nagrajenec Andraž Polič pesniške nagrade Fanny Hausmann.

Več o programu Pisateljskega odra na: https://www.knjiznisejem.si/index.php/sl/za-obiskovalce/pisateljski-oder