Dobrodelna spletna akcija Kultura šteje!

 

Društvo slovenskih pisateljev bo v sodelovanju s slovenskimi založniki v četrtek, 17. decembra 2020, v predprazničnem času obdarovanja, ko zaradi pandemije virusa covid-19 ostajajo vse kulturne institucije in knjigarne zaprte, organiziralo 12-urno dobrodelno spletno akcijo z maratonskim branjem 12 vrhunskih avtoric in avtorjev.

Nastopajoči avtorji in avtorice bodo izbrani s strani urednikov priznanih slovenskih založb, predstavili pa bodo literarna dela, ki s svojo navdihujočo vsebino prinašajo optimistična sporočila za današnji čas.

Urnik maratonskih branj bo objavljen dan pred dogodkom.

V času trajanja dogodka bodo založbe ob vsakem prejetem naročilu ene izmed predstavljenih knjig en dodaten izvod prodane knjige namenile za predpraznično obdarovanje zdravstvenega osebja v Ljubljani. Predaja knjig bo potekala po zaključku akcije.

 

Z nakupom knjig boste podprli slovenske založnike in obdarovali z močjo besede.

  

Kultura šteje!

P/Ostani kulturen & obdaruj s knjigo

 

Sodelujoče založbe

 


Program Društva slovenskih pisateljev podpira Javna agencija za knjigo RS.