Dobrodelna spletna akcija Kultura šteje! in predaja podarjenih knjig

 

Predaja več kot 110 podarjenih knjig Infekcijski kliniki v Ljubljani

 

Društvo slovenskih pisateljev je v sodelovanju s 13 založbami v četrtek, 17. decembra 2020, izvedlo večurno dobrodelno spletno akcijo z maratonskim branjem 15 vrhunskih avtoric in avtorjev ter tako izkazalo svojo podporo zdravstvenim delavcem in njihovemu neizmernemu trudu v izjemno težkem letu pri boju z virusom covid-19.

 

Kultura šteje!

P/Ostani kulturen & obdaruj s knjigo

 

V času trajanja dobrodelne akcije so založbe ob vsakem prejetem naročilu ene izmed predstavljenih knjig podarile dodaten izvod prodane knjige in k temu dodale še nekaj naslovov iz svojega založniškega programa za obdarovanje zdravstvenega osebja v Ljubljani. Skupaj z založbami smo tako nabrali in našteli več kot 110 knjig, ki jih je predsednik Društva slovenskih pisateljev Dušan Merc predal Infekcijski kliniki UKC Ljubljana v ponedeljek, 11. januarja 2021. 

 

 

Združila sta nas moč knjižne besede in kultura, da obenem tudi opozorimo, da Kultura šteje! P/Ostani kulturen s knjigo in slovensko sodobno književnostjo.

 

 


 

Sodelujoči avtorji in avtorice: David Bandelj, Snežana Brumec, Branko Cestnik, Tone Hočevar, Luna Jurančič Šribar, Marko Kravos, Anja Novak-Anjuta, Vlasta Nussdorfer, Zoran Pevec, Renata Salecl, Veronika Simoniti, Muanis Sinanović, Lucija Stepančič, Bina Štampe Žmavc, Suzana Tratnik.

Kultura šteje!

P/Ostani kulturen & obdaruj s knjigo

Sodelujoče založbe: Beletrina, Cankarjeva založba, Celjska Mohorjeva družba, Založba Goga, Hiša poezije, Založba Litera, LUD Literatura, Mladinska knjiga, Založba Pivec, Založba Sanje, KUD Sodobnost International, Slovenska matica, Založba Škuc.

 


 

Program Društva slovenskih pisateljev podpira Javna agencija za knjigo RS.