Petra Kolmančič

petra_kolmancic

Petra Kolmančič

Rojena je leta 1974 na Ptuju, osnovno šolo končala v Ormožu, gimnazijo v Ljutomeru, na Filozofski fakulteti v Ljubljani si je pridobila izobrazbo univ. dipl. sociologinja kulture in filozofinja. Živi in dela v Mariboru.

Pesnica, urednica in kulturna delavka, zaposlena kot strokovna sodelavka javnega zavoda Mladinski kulturni center Maribor. Od leta je 2004 članica komisije za Glazerjeve nagrade na področju literature v Mestni občini Maribor. Od leta 2003 je vodja literarnega programa MKC Črka pri MKC Maribor. Od leta 2002 je programska koordinatorica Slovenskih dnevov knjige v Mariboru (MKC Maribor, Društvo slovenskih pisateljev). Od leta 2001 predsednica KUD-a Zid na Meji (Ceršak) in ustanoviteljica ter idejni vodja literarne sekcije Sirota Jerica. Od leta 1998 urednica knjižne zbirke Frontier pri zavodu za umetniško produkcijo in založništvo Subkulturni azil Maribor (uredila naslove v knjižni zbirki Frontier od 014-032). Od leta 1997 urednica alternativnega zbornika za literarno in likovno ustvarjalnost subkultur Sirota Jerica (6 številk, izhajal v letih 1997-2002).

Pesniške zbirke:

1994 Luknja
1995 Šus v glavo
1999 Slina
2004 Uvod v poželenje, 2004, Subkulturni azil Maribor
2001 Fanzini: komunikacijski medij subkultur; Subkulturni azil Maribor

Poezija in/ali drugi mediji (avtorski projekti):

2005 dejni vodja in so-avtorica multimedijskega performansa Noli me tangere, produkcija Subkulturni azil Maribor,
2001,02, 04Selektorica literarnega dela projekta Rokerji pojejo pesnike, I., II.,III-IV, kompilacijska zgoščenka slovenskih literatov in glasbenikov, založil: MKC Maribor & Subkulturni azil Maribor
2001 Slina v poeziji, poezija v stripu (zbornik stripov različnih avtorjev, narejenih po pesmih Petre Kolmančič, izšlo pri: KUD Zid na meji & MKC Maribor)
2000 Na obrazu (spletna literarno-vizualna razstava, naslov: chp.uni-mb.si/mkc/alternet/naobrazu, MKC Maribor)
1998 Luknja (komplet razglednic z motivi iz prve pesniške zbirke z naslovom Luknja, KUD Zid na meji)