Matjaž Brulc

brulc-matjaz

Matjaž Brulc

Matjaž Brulc (1976) je bil rojen v Novem mestu. Leta 2002 je diplomiral iz umetnostne zgodovine na FF v Ljubljani. Od konca 90.let sodeluje z različnimi mediji kot svobodni novinar in umetnostni kritik, pišoč pretežno o sodobni likovni umetnosti ter kulturi. Zadnji dve leti deluje tudi kot vodja galerije Simulaker v Novem mestu.
Do sedaj je izdal dve knjigi kratke proze: Diznilend (2005) in Kakor da se ne bi zgodilo nič (2009) kot tudi zbirko pesmi z naslovom Balade za psa in prhljaj (2006). Prozo je objavljal v večih slovenskih revijah. Nekaj zgodb je bilo prevednih v angleški, nemški ter hrvaški jezik. Ob nekaterih nominacijah za knjižne nagrade je leta 2009 osvojil prvo nagrado za kratko prozo na literarnem natečaju revije Rast. Leta 2011 je prejel nagrado Slovenskih dnevov knjige za najboljšo kratko zgodbo. Je član Društva slovenskih likovnih kritikov in član Društva slovenskih pisateljev. Živi in dela med Novim mestom in Ljubljano.

Poezija:

• 2006 Balade za psa in prhljaj, KUD France Prešeren, Ljubljana

Proza:

• 2005 Diznilend, Založba Goga, Novo mesto
  • 2009 Kakor da se ne bi zgodilo nič, Založba Goga, Novo mesto

Prevodi:

• 2007 Diznilend, revija Fidibus, Zeitschrift fur Literatur und Literaturwissenschaft, letnik 35, št.1
  • 2007 Znojenje morskog ježa, revija Mogućnosti, letnik 54, št. 4-6
  • 2007 Cleanliness, Litterae Slovenicae, DSP, Ljubljana
  • 2009 Diary Notes, NN, v Jaša, No.2 (What it takes for the heart to explode into stars),
    (objava v sklopu umetniškega časopisa, ki je izšel ob razstavi Jaše Mrevljeta v Mestni galeriji Nova Gorica), Nova Gorica.
  • 2009 Man on the move, Jaša: Radical Chic, Sweet House Productions & galerija Ganes Pratt, Ljubljana
  • 2011 Dnevničke beleške, Peta strana sveta: Priča! Zbornik literarnega festivala Kikinda short 05, Udruženje Kikinda Short, Kikinda, Srbija.
  • 2011 Erik, Peta strana sveta: Priča! Zbornik literarnega festivala Kikinda short 05, Udruženje Kikinda Short, Kikinda, Srbija.

Nagrade:

• 2009 1. nagrada na anonimnem natečaju za angažirano literaturo ob 20-letnici revije Rast
  • 2011 1. nagrada za najboljšo kratko zgodbo na festivalu Slovenski dnevi knjige