Maja Razboršek

razborsek.maja@gmail.com

MAJA RAZBORŠEK se je rodila leta 1959 v Ljubljani. Živi v Sežani, kjer kot knjižničarka službuje v Kosovelovi knjižnici. Pesmi piše, odkar zna pisati. Resnejše objave v literarnih revijah so se začele vrstiti po letu 1984, ko je na Festivalu poezije mladih v Vrbasu v Vojvodini prejela 3.nagrado. Poleg objav v slovenskih literarnih revijah in zbornikih je svoje pesmi objavila v italijanski reviji Le voci della luna, pa tudi v drugi številki spletne revije Fili d’aquilone. Drobnemu zvezku dvojezičnih pesmi, ki je leta 1988 izšel v Arezzu v Italiji, so sledile štiri samostojne pesniške zbirke: Ranjeni papir/La carta ferita, Pretanjeni razbor, Nepopolna Hestija/L’imperfetta Estia in Istosrediščnost/Concentricità. Vse dvojezične zbirke je v italijanščino prevedla Jolka Milič. Za slednjo, Istosrediščnost/Concentricità, je leta 2010 prejela Literarno nagrado Prem.

Poezija:

1988 Maja Razboršek, Arezzo: De Filippis editore, Italija
1995 Ranjeni papir /La carta ferita, Sežana: Žbrinca
2000 Pretanjeni razbor, Goga
2010 Nepopolna hestija/L’imperfetta Estia, Sežana: Kulturno društvo Vilenica
2011 Istosrediščnost / Concentricità, Sežana: Združenje književnikov Primorske

Prevodi:

1988 Maja Razboršek, Arezzo, Italija: De Filippis editore
1995 Ranjeni papir /La carta ferita, Sežana: Žbrinca
1997 Le voci della Luna, Sasso Marconi, Italija
1998 V skrivne samopoti / On a secret solitary path / Per strade segrete e individuali, Sežana: Žbrinca
2003 Cinque / Pet, Sežana: Kulturno društvo Vilenica