Lucija Stupica Enbohm

stupica-enbohm-lucija

Lucija Stupica Enbohm

Rojena 19.5.1971, v Šmarju pri Jelšah, danes živi in dela v Ljubljani. Poleg pesništva se ukvarja še z oblikovanjem notranjih prostorov in publicistiko: pisanje portretov mladih slovenskih ustvarjalcev, člankov o arhitekturi in oblikovanju za revijo Gloss od 1997 do 2004, pisanje za revijo Hiše od januarja 2004.

Lucija Stupica je članica Društva slovenskih pisateljev ( od aprila 2001), slovenskega PEN-a (2003) in predsednica Kulturno umetniškega društva Pranger, ki prireja Festival Pranger – srečanje pesnikov, kritikov in prevajalcev poezije.
Pesnica popisuje realna prostorja sveta in obenem z izjemno lirično globino izrisuje zemljevid človeške kože in srca. Njena poezija je svetla in topla, a hkrati sega do meje mraka in teme. Kot je zapisala Ignacija J. Fridl: Čelo na soncu govori o vsem, o samoti, in ljubezni, o nostalgiji in življenjskem optimizmu, njegova bistvena, danes že redka odlika pa je, da govori s pravo mero.

Nagrade:

november 2001 – nagrada za najboljši knjižni prvenec na 17.slovenskem knjižnem sejmu v Ljubljani, nagrada slovenskih založnikov;
marec 2002 – nagrada Zlata ptica, priznanje Liberalne akademije za izredne umetniške dosežke.

Poezija

2000 Čelo na soncu, Študentska založba, edicija Beletrina
2004 Vetrolov, Študentska založba, edicija Beletrina
2008 Otok, mesto in drugi, Študentska založba, edicija Beletrina