Ivan Dobnik

Dobnik-Ivan

Ivan Dobnik

ivan.dobnik@poetikon.si

Rojen je leta 1960 v Celju, pesnik, pisatelj, kritik, esejist, prevajalec, urednik.

Na Fliozofski fakulteti v Ljubljani študiral filozofijo in primerjalno književnost. V letih 1988 – 1995 je bil zaposlen v knjižnici Bežigrad. Svoja dela objavlja v osrednjih slovenskih literarnih revijah.

Je član uredniškega odbora revije Apokalipsa in soustanovitelj ter odgovorni urednik Poetikona, revije za poezijo in poetično. Je tudi soustanovitelj Hiše poezije s sedežem v Ljubljani in umetniški vodja festivala Herbersteinska srečanja v Velenju.

Njegove pesmi so prevedene v angleški, nemški, francoski, hrvaški, srbski, romunski, češki, slovaški, poljski in beloruski jezik. Kot samostojni književnik živi in ustvarja v Ljubljani in Šmatevžu v Savinjski dolini.

Pesniške zbirke:

1980 Osvobajanje, samozaložba, Celje
1999 Kaligrafija lire, Društvo Apokalipsa
2003 Zapreš svoje oči, Družba Piano
2005 Rapsodija v mrzli zimi, Družba Piano
2006 Zapiski z drevesnih lističev, Družba Piano

Radijska igra:

1998 Begunca s Kiwija

Prevedena zbirka v francoščino:

2006 Rhapsodie dans un hiver frode, zbirka Poetikonove lire, hiša poezije