Aksinja Kermauner

Kermauner-Aksinja

Aksinja Kermauner

Rodila se je 3. 8. 1956 v Ljubljani. Po končani gimnaziji se je vpisala na Pedagoško akademijo, smer slovenski jezik–likovni pouk. Leta 1987 se je zaposlila na Zavodu za slepo in slabovidno mladino v Ljubljani , kjer je poučevala do leta 2013. Leta 2004 se je vpisala na podiplomski študij na Pedagoški fakulteti v Ljubljani na oddelek Specialna in rehabilitacijska pedagogika in leta 2010 tam tudi doktorirala. Leta 2011 se je zaposlila na Pedagoški fakulteti Koper, kjer predava predmet Metode dela s slepimi in slabovidnimi na smeri Inkluzivna pedagogika.
Poleg knjig in člankov s tematiko slepote in slabovidnosti piše tudi otroško in mladinsko literaturo ter literaturo za odrasle. Je avtorica 3 monokomedij in prve slovenske taktilne slikanice Snežna roža. Vodi projekte »Tipna slikanica v vsako slovensko knjižnico, vrtec, šolo«, »Knjiga v škatli« »Radovedni prstki« ter “Knjige v škatli”.
Je podpredsednica Društva specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije ter predsednica Mladinske sekcije Društva slovenskih pisateljev.

Poezija:

1977 Ples pravljic, Pota mladih, Mladinska knjiga

Proza:

1996 Kakšne barve je tema?, Zavod za slepo in slabovidno mladino Ljubljana
1997 Koliko sem bila stara, ko sem se rodila? DZS
2000 Modrost starodavnega anka, Didakta
2001 Tema ni en črn plašč, MK
2003 Dnevnik Hiacinte Novak, Miš založba
2003 Dnevnik Hiacinte Novak 2 (V znamenju škorpijona), Miš založba
2004 Dnevnik Hiacinte Novak 3 (V znamenju vodnarja), Miš založba
2004 Snežna roža, tipanka za slepe, Miš založba
2005 Juhuhu pa ena gnila plastenka!, zbirka Izi & Bizi, detektivki, Miš založba