R A Z P I S za podelitev nagrade SKS »plaketa za najboljši literarni prvenec 2024 «

Na podlagi 3. člena Pravilnika za podelitev plakete »najboljši literarni prvenec«

objavljamo

R  A  Z  P  I  S
za podelitev nagrade Slovenskega knjižnega sejma
»plaketa za najboljši literarni prvenec 2024 «

Med pomembnimi dogodki 40. Slovenskega knjižnega sejma, ki bo potekal od 26. novembra do 1. decembra 2024, bo tudi letos podelitev plakete Slovenskega knjižnega sejma za »najboljši literarni prvenec«, izdan v zadnjem letu.

Predmet

Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev Slovenije pri GZS skupaj z Društvom slovenskih pisateljev podeljuje na vsakoletnem Slovenskem knjižnem sejmu plaketo za najboljši literarni prvenec.

Naročnik

GZS – Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev in Društvo slovenskih pisateljev.

Nagrada

Plaketa je priznanje za najboljše prvo izdano leposlovno delo posameznega avtorja, ki je dostopno javnosti.

Razpisni pogoji

Za plaketo »najboljši literarni prvenec« se lahko potegujejo vsa izvirna leposlovna dela v slovenskem jeziku, ki so izšla od zaključka prejšnjega do zaključka tekočega razpisa in so prvo leposlovno delo posameznega slovenskega ustvarjalca, ne glede na založbo oziroma založnika, pri katerem je delo izšlo.

Predložitev predlogov

Založbe in samozaložnike, ki so že ali bodo v času od 13. oktobra 2023 do 13. oktobra 2024 izdali prvo literarno delo (proza, poezija, drama) avtorja/avtorice, prosimo, da pošljejo tri (3) izvode knjige, ki jo prijavljajo, in izpolnjen prijavni obrazec na naslov:

Društvo slovenskih pisateljev

Tomšičeva 12

s pripisom: »ZA RAZPIS ZA NAJBOLJŠI LITERARNI PRVENEC 2024«.

PRIJAVNI OBRAZEC
PRAVILNIK

Rok za predložitev prijav

Rok za oddajo predlogov je najkasneje do 14. oktobra 2024.

Datum podelitve nagrad

Plaketa bo svečano podeljena na 40. Slovenskem knjižnem sejmu na Gospodarskem razstavišču.

Ljubljana,  13. 9. 2023

Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev

Vladimir Kukavica, direktor

Društvo slovenskih pisateljev