Eseji prek meja – RAZPIS DELAVNICE ESEJA

Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju z univerzami Malta, Gent, Groningen in Pisa v sklopu Erasmus + projekta »Eseji prek meja« razpisuje delavnico eseja, ki bo potekala do konca leta večinoma ob ponedeljkih ob 17h v prostorih Društva slovenskih pisateljev, Tomšičeva 12, Ljubljana.

Delavnico bo vodil pisatelj, urednik in profesor Andrej Blatnik, sodelovali bodo različni strokovnjaki za pisanje in tematska področja, ki jih bodo obravnavali eseji z delavnice.

Priporočeni tematiki za pisanje sta okolje in prostor, v poštev pa pridejo tudi druge družbeno pomembne tematike.

Za sodelovanje na delavnici oddajte bodisi besedilo, ki bi ga radi izpopolnjevali na delavnici, v dolžini približno 10.000 znakov (upoštevana pa bodo tudi krajša in daljša besedila) bodisi tisoč znakov dolgo zasnovo besedila in kako drugo svoje že dokončano besedilo. Priložite tudi krajši zapis o svojem dosedanjem delu in življenju.

Prijave sprejemamo na e-naslov kreativnopisanje@gmail.com do 1. oktobra 2024.

Z delavnico začnemo 14. oktobra. Udeležba je brezplačna, v primeru prevelikega števila prijavljenih bodo sodelujoči izbrani glede na poslana besedila in njihovo tematiko.

essaysbeyondborders.eu

Essays Beyond Borders

Projekt financira Evropska komisija v okviru programa Erasmus+.