Razpis delavnice eseja 2
Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju z univerzami Malta, Gent, Groningen in Pisa v sklopu Erasmus+ projekta Eseji prek meja razpisuje delavnico eseja, ki bo potekala med 7. in 10. aprilom 2026 v Pisi v Italiji.
Delavnice in predavanja bodo potekala v angleščini. Med obravnavanimi temami bodo planetarni esej, pisanje eseja od zamisli do objave, načini citiranja, pomembnost tona izražanja v eseju, razmerje med osebnim in skupnim in prispevek esejistike k ohranjanju okolja. Nadrobneje bo delavnica predstavljena 20. oktobra 2025 ob 17h v Društvu slovenskih pisateljev. Vabljeni!
Izbranim kandidatom bodo povrnjeni stroški poti in prenočitve v višini 700 evrov.
Za sodelovanje na delavnici oddajte krajši zapis o svojem dosedanjem delu in življenju in v približno 1000 znakih opišite, zakaj bi na delavnici radi sodelovali, oboje v angleškem jeziku.
Prijave sprejemamo na e-naslov [email protected] do 26. oktobra 2025. Izbrani kandidati bodo obveščeni do sredine novembra.
