ZNANI NOMINIRANCI IN NOMINIRANKI ZA NAJBOLJŠI LITERARNI PRVENEC 35. SLOVENSKEGA KNJIŽNEGA SEJMA

Žirija v sestavi Denis Škofič (predsednik), Martina Potisk (članica) in Goran Dekleva (član) je med sedemnajstimi knjigami, ki so prispele na razpis, izbrala sledeče nominirance in nominiranki za nagrado literarni prvenec 35. Slovenskega knjižnega sejma:

JAKOB J. KENDA: APALAŠKA POT. 3500 HRIBOV IN AMERIKE (Založba ISPO, Ljubljana)
ALENKA KOŽELJ: LOVILCI SANJ (Založba Mladinska knjiga, Ljubljana)
FRANJO H. NAJI: KRIŽIŠČE (Založba Litera, Maribor)
FELIKS PLOHL: VSI MOJI GREHI (Založba Beletrina, Ljubljana)
ZARJA VRŠIČ: KOZJEGLAVKA (Cankarjeva založba, Ljubljana)

Ime nagrajenca ali nagrajenke bo znano na podelitvi nagrade v sredo, 27. novembra, ob 19. uri na Pisateljskem odru 35. Slovenskega knjižnega sejma – neposredni prenos na Radiu Slovenija, Tretji program – program Ars.