Virtualna okrogla miza ob svetovnem dnevu maternega jezika, 22.2.2021

V a b i l o 

na virtualno okroglo mizo ob svetovnem dnevu maternega jezika

 

 

21. februarja se obeležuje svetovni dan materinščine, ki ga je UNESCO razglasil 1999. To je tudi dan, ko se pod drobnogled vzame materni jezik, še posebno v odnosu do jezikovne in kulturne raznolikosti ter večjezičnosti.

Na to temo se bo v ponedeljek, 22.2.2021, ob 18. uri odvila virtualna okrogla miza, ki jo bo moderiral Aljaž Koprivnikar. O svoji izkušnji prehajanja med jezikovnimi kulturami in kaj to pomeni za proces pisanja ter literaturo bodo predstavili Brina Svit, Maja Haderlap in Lajos Bence.

Virtualna okrogla miza bo zaradi epidemiološke slike potekala preko aplikacije Zoom, obenem bo predvajana »v živo« preko Facebook strani Društva slovenskih pisateljev. Posnetek okrogle mize bomo objavili tudi na naši spletni strani.

 

Vljudno vabljeni na virtualno okroglo mizo.

You are welcome to join us at a virtual roundtable.

Sie sind herzlich eingeladen, an einem virtuellen Rundtisch teilzunehmen.

Vous êtes bien invités à vous joindre à une table ronde virtuelle.

Csatlakozzon hozzánk egy virtuális kerekasztalhoz.

Sei il benvenuto a unirti a noi a una tavola rotonda virtuale.

Добродошли сте да нам се придружите на виртуелном округлом столу.

Dobrodošli ste, da nam se pridružite na virtualnom okruglom stolu.

 


 

Posnetek virutalne okrogle mize si lahko ogledate tukaj.

 


Program Društva slovenskih pisateljev podpirata Javna agencija za knjigo RS in Mestna občina Ljubljana